جاذبه های گردشگری, صنایع دستی

بهترین مسیر ها و امکانات رفاهی اطراف میدان نقش جهان

قبلاً در مقاله میدان نقش جهان گنجینه تاریخ و هنر اصفهان، به زیبایی ها و تاریخچه میدان نقش جهان پرداختیم. در این مقاله، بهترین مسیر ها برای بازدید از بزرگترین میدان اصفهان را معرفی خواهیم کرد. در ادامه شما را با امکانات رفاهی برای گردشگری و بازدید از میدان نقش جهان آشنا میکنیم. اصفهان به دلیل زیبایی های کم نظیری که در خود جای داده است در میان مردم، نصف جهان نیز نامیده میشود.

بهترین ساعات بازدید میدان نقش جهان

برای تجربه ای تکرار نشدنی از بازدید این مکان تاریخی بهتر است در فصل بهار و اوایل تابستان از این مکان دیدنی بازدید کنید. البته نمیتوان از زیبایی سفید پوش میدان نقش جهان در روز های برفی زمستان به سادگی گذشت. بهترین ساعات بازدید از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر میباشد. در این بازه زمانی هر روزه به جز روز های تعطیل، میتوانید از تمام امکانات از جمله موزه ها و جاذبه های گردشگری میدان نقش جهان بهره ببرید.

از چه مسیر هایی میتوانیم به این میدان تاریخی برسیم؟

میدان تاریخی نقش جهان نزدیک باغ هشت بهشت و در مرکز شهر اصفهان واقع شده است. پارک هشت بهشت بزرگترین پارک اصفهان پس از باغ غدیر میباشد و به راحتی در نقشه قابل تشخیص است. میدان نقش جهان در اصفهان از چهار جهت اصلی قابل دسترس میباشد. از جهت شمال از خیابان های حکیم، چهارباغ پایین و هاتف و در جنوب اصفهان از طریق خیابان باغ گلدسته، استانداری و نشاط میتوانید به این میدان پر آوازه برسید. شرق اصفهان از مسیر های هشت بهشت غربی، خیابان حافظ و فلسطین و از جهت غرب، خیابان های شیخ بهایی و طالقانی به این میدان قابل دسترس میباشند.

نمای هوایی میدان نقش جهان

دلنشین ترین مسیر های پیاده روی به مقصد میدان نقش جهان

رویایی ترین مسیر به مقصد میدان نقش جهان را میتوان از پل سی و سه پل (میدان انقلاب) تا میدان امام حسین و پس از آن خیابان سپه تا میدان نقش جهان نامید. این دو مسیر سنگ فرش شده، کافه های زیادی را در کنار فروشگاه های مختلف در خود جای داده است. با اینکه مسیر پیاده روی از میدان انقلاب تا میدان حدوداً ۲ کیلومتر میشود، زیبایی درختان قد کشیده، آرامش این مسیر بدون تردد خودرو ها و نمای تاریخی اطراف، خستگی را از شما خواهد گرفت. مسیر سنگ فرش خیابان حافظ تا میدان نقش جهان در جهت شرق نیز تجربه‌ای دلنشین از پیاده روی را برای شما رقم میزند. مسیر تونل نوری که در خیابان شهید بهشتی نژاد قرار دارد، برای عکس برداری بسیار مناسب میباشد.

نمای تونل نوری اصفهان در خیابان بهشتی نژاد

جاذبه های گردشگری در اطراف میدان دیدنی نقش جهان

سرتاسر میدان نقش جهان عمارت ها و بنا های تاریخی میدرخشند. مهمترین جاذبه های گردشگری در بین آن‌ها عمارت عالی قاپو، نمای باستانی سر در قیصریه، مسجد شیخ لطف الله و مسجد جامع عباسی به چشم میخورند. اگر به تلفیقی از هنر و تاریخ علاقه‌مند هستید، موزه عصار خانه شاهی و حمام تاریخی شاه در شمال میدان نظر شما را جلب خواهند کرد. بیرون از میدان، کمی به سمت غرب کاخ چهلستون، موزه هنر های معاصر و موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش اصفهان واقع شده اند، که اطراف آن را باغی سرسبز احاطه کرده است.

در دسترس ترین پارکینگ های عمومی در مرکز شهر اصفهان

از بزرگترین پارکینگ های سر بسته میتوان به پارکینگ طبقاتی حکیم، پارکینگ طبقاتی کرمانی در خیابان حافظ، پارکینگ هتل عباسی و پارکینگ طالقانی اشاره کرد. پارکینگ مخلص، پارکینگ بوستان هشت بهشت،‌ پارکینگ عمومی پشت مطبخ، پارکینگ استانداری اصفهان و پارکینگ خیابان حکیم از دیگر پارکینگ های سر باز در مرکز شهر اصفهان هستند.

خطوط اتوبوس و مترو به مقصد میدان نقش جهان

اگر قصد دارید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی از این میدان بزرگ دیدن کنید، میتوانید از مترو و اتوبوس های واحد به مقصد خود برسید. نزدیک ترین ایستگاه مترو به میدان، ایستگاه امام حسین میباشد. پس از پیاده شدن در این ایستگاه از خیابان سپه میتوانید به میدان برسید. اما برای اتوبوس های واحد، ایستگاه های متعددی در خیابان های اطراف قرار گرفته است که نزدیک ترین آن‌ها ایستگاه امام حسین، باغ گلدسته، استانداری، حکیم و خیابان هاتف هستند.

نزدیک ترین هتل و مسافرخانه ها به میدان

نزدیک ترین هتل ها با بیشترین بازخورد کاربران در ضلع شرقی میدان شامل هتل جام فیروزه اصفهان ، هتل آپارتمان پارتیکان، هتل مهر و در ضلع غربی، اقامتگاه بوم گردی شیخ لطف الله، منزل یزدان و اقامتگاه بومگردی ماهور میباشند. در جنوب میدان هتل کریاس، اقامتگاه پاسارگاد و مسافرخانه مهر پویا قرار دارد. در خیابان چهارباغ مجاور میدان هتل پیروزی و اقامتگاه سنتی هزار و یک شب چهارباغ از نزدیکترین مسافرخانه ها هستند. هتل عباسی اصفهان نیز یکی از بزرگترین هتل ها با قدمت بالا در مرکز اصفهان است. این هتل در خیابان سنگ فرش شده آمادگاه و در فاصله ی یک کیلومتری جنوب میدان نقش جهان واقع شده است.

مهمترین بازار ها در گوشه و کنار میدان نقش جهان

بازار های اطراف میدان نقش جهان با بافتی سنتی جزیی کامل کننده در زیبایی این میدان هستند. میتوان گفت مهمترین بازار های اصفهان در طول سال ها اطراف میدان شکل گرفته اند. بازار مسگری های اصفهان، بازار بزرگ حکیم و بازار فرش فروش ها که مجاور بازار حکیم میباشد از پر تردد ترین بازار ها هستند و بازار زرگرها که قطب طلا سازی و خرید و فروش طلا و جواهرات اصفهان است در شمال میدان نقش جهان واقع شده. بازار میدان نقش جهان، بازار قیصریه از جمله بازار ها با مخاطبان بسیار در شمال و غرب با دسترسی مستقیم به میدان میباشند. بازار مخلص نیز در شرق میدان قرار گرفته دارای چندین ورودی و پارکینگ اختصاصی خود است.

صنایع دستی جلوه‌ای از هنر که بسیار خواهید دید

بیشترین هنری که در فروشگاه های سنتی در میدان نقش جهان خواهید دید، صنایع دستی اصفهان هستند. هنر چشم نواز قلمزنی در ظروف شبه نقره، تابلو قلمزنی و رومیزی های سنتی با ترکیب بدون نقص رنگ ها بیشترین صنایع دستی هستند که نگاه شما را جذب میکنند. اگر قصد خرید صنایع دستی از میدان نقش جهان را دارید، پیشنهاد ما خرید محصولی برند و با کیفیت است. صنایع دستی برند کیمیا ترنج، محصولاتی اصیل متعلق به هنر های دستی اصفهان هستند. فروشگاه کیمیا ترنج را میتوانید در ضلع غربی میدان نقش جهان مجاور خیابان سپه بیابید و تنوع محصولات را مشاهده کنید.

صنایع دستی اصیل اصفهان

پرطرفدارترین غذاخوری و رستوران ها حوالی میدان نقش جهان

شما میتوانید پرطرفدارترین رستوران ها را در شرق و جنوب میدان بیابید. رستوران و بریانی نقش جهان و کافه رستوان خانه همدم السلطنه، چایخانه آزادگان ( چاه حاج میرزا) و رستوران آتور در جهت شرق واقع شده اند. تالار اشرف و سفره خانه سنتی حکیم باشی را در جهت غرب و سفره خانه باستانی در جنوب را از پرطرفدارترین غذاخوری ها خواهید یافت.

بهترین کافی شاپ ها دور تا دور میدان نقش جهان

بسیاری از بازدیدکنندگان در جستجوی کافه هایی با فضای سنتی و آرامش بخش در جوار زیبایی های این میدان هستند. کافه رستوران شمس العماره در خیابان حافظ، کافه موزه کافه گالری میراث کافه آنتیک را در شرق و کافه عمو حسن ، کافه موزه قیصریه، کافه لفت در شمال و کافه مس و قالی، کافه میدون را در غرب پیدا میکنید. معماری این کافه ها در سبک های سنتی طراحی شده‌اند و میتوانید از این فضای زیبا برای نوشیدن قهوه ای دلچسب با بهترین دوست یا دوستان خود استفاده کنید.

پارک ها و فضای سبز حوالی میدان نصف جهان

اصفهان به طبیعت و درختان کشیده خود در اطراف خیابان های خود معروف است. فضای سبز کناره زاینده رود که کیلومتر ها ادامه دارد از زیباترین نمونه های این طبیعت در اصفهان هستند. علاوه بر آن در نقاط مختلف شهر میتوانید پارک هایی در آن حوالی را پیدا کنید. در اطراف میدان نقش جهان نیز یکی از بزرگترین پارک های اصفهان واقع شده است. باغ هشت بهشت که در مرکز آن کاخ تاریخی هشت بهشت قرار دارد، بهترین مکان برای تفریح و لذت بردن از طبیعت و همچنین جمع های خانوادگی میباشد. وسعت این پارک بیش از ۱۰۰,۰۰۰ متر مکعب و در فاصله ی ۶۰۰ متری میدان نقش جهان است. پارک های استانداری و بوستان مشاهیر صفوی از نزدیک ترین فضای سبز ها در غرب میدان هستند.

جامع ترین اپلیکیشن های مسیر یابی میدان نقش جهان

برای پیدا کردن امکانات رفاهی، جاذبه های گردشگری و بهترین مسیر های درون شهر اصفهان اپلیکیشن گوگل مپ و نشان کامل کننده یکدیگر هستند. شما با استفاده از این دو اپلیکیشن قادر خواهید بود تمامی مکان های تاریخی، هتل ها و پارکینگ های نام برده شده در این مقاله را پیدا کرده و بازخورد کاربران را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *